Merkezefendi Belediyesi | Merkezefendi Belediyesi, Denizli Merkezefendi, Offroad, Denizli Offroad, Merkezefendi Offroad, Bisisklet, Havuz, Bursa-Çanakkale, İstanbul Gezisi, Kapalı Pazaryerleri, Merkezefendi Halısaha, Asfalt Projeleri, Toplantı ve Sergi Salonu, Başkarcı Düğün Salonu, Sağlık Merkezi, Tenis Merkezi, Offroad Pisti, Bisiklet Yolları, Merkezefendi Kültür Merkezi, Taziye Evi, Z Kütüphane, Denizli Kütüphane, Merkezefendi Kütüphane, Ornaz Vadisi, Başkarcı Kır Düğün Salonu, Spor ve Sosyal Tesisler, Başkarcı Macera Parkı, Karaçay Sosyal Tesisleri
Anasayfa Belediyemizden Haberler


Engelsiz Yaşam Akademisi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
04.12.2018
    Merkezefendi Belediyesi’nin Gümüşçay Mahallesi’nde kazandırdığı, engelli bireyler için bölgenin ilk ve tek sosyal tesisi niteliği taşıyan ‘Engelsiz Yaşam Akademisi’nin açılışı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde törenle gerçekleştirildi. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Merkezefendi Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizle ilgili sadece 3 Aralık’ta değil, her zaman bir şeyler yapmak için hep gayret içerisindeyiz. Böyle anlamlı bir günde, böyle güzel bir açılışta bizleri yalnız bırakmadığınız için, bizim heyecanımızı paylaştığınız için sizlere çok teşekkür ediyoruz” dedi.


Gümüşçay Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Engelsiz Yaşam Akademisi’nin açılış törenine Denizli Valisi Hasan Karahan, AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Merkezefendi İlçe Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Bilal Öztürk, Denizli İl Sağlık Müdürü Dr. Berna Öztürk, İŞ-KUR Müdürü Fatih Işık, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Süleyman Erdoğan, AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer, AK Parti Merkezefendi İlçe Kadın Kolları Başkanı Öznur Şen, AK Parti Merkezefendi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mert Koç, Engelsiz Yaşam Akademisi öğrencileri ile aileleri ve vatandaşlar katıldı. Tören, İsmail Tosunoğlu Özel Eğitim Okulu’nun mehteran gösterisi ve hemen ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Sonrasında Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu.

İçerisinde birçok mesleki atölyenin bulunduğu ve Nevşehir’de düzenlenen 2. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi’nin ‘En İyi Uygulama Yarışması’nda ‘Sağlık ve Sosyal Hizmet Kategorisi’nde Türkiye 1. si olan ‘Engelsiz Yaşam Akademisi’nin açılışında konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Öncelikle 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü, Dünya Engelliler Farkındalık Günümüzü kutluyorum. Böyle anlamlı bir günde Merkezefendi Belediyesi olarak bizler de bu açılışı yetiştirebilmek için bütün arkadaşlarımızla beraber büyük bir gayret içerisinde olduk. Böyle anlamlı bir günde, böyle güzel bir açılışta bizleri yalnız bırakmadığınız için, bizim heyecanımızı paylaştığınız için sizlere çok çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Subaşıoğlu konuşmasına, “Merkezefendi Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizle ilgili sadece 3 Aralık’ta değil her zaman bir şeyler yapmak için hep bir gayret içerisinde olduk. Bugüne kadar engelli sporcularımıza ve engelli kulüplerimize birçok desteğimiz oldu. İnşallah bugün de bütün bu engellilerle ilgili hizmetlerimizi taçlandıracak olan Engelsiz Yaşam Akademimizin açılışını hep birlikte gerçekleştiriyoruz. Bu projemizi gerçekleştirirken yalnız başımıza değildik. Yaklaşık 2 yıl önce tüm kamu kurumlarımızla birlikte iş bir çalıştay yaparak başlamıştık. Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz, Sağlık Müdürlüğümüz, Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Halk Eğitim Müdürlüğümüz, İş Kur İl Müdürlüğümüz ve sivil toplum örgütlerimizle birlikte engellilerle ilgili nasıl bir proje yapabiliriz, bu projemizin bu akademimizin içeriğini nasıl tanımlayabiliriz, nasıl doldurabiliriz şeklinde ciddi çalışmalar yapmıştık” şeklinde devam etti.

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu konuşmasını, “Yaklaşık 3bin metrekarelik arsa üzerinde 4 katlı olarak inşa ettiğimiz bu Engelsiz Yaşam Akademimizle ilgili tamamı Merkezefendi Belediyemizin öz kaynaklarından finanse edilmek üzere 4 milyon TL’lik bir yatırımla bu projemizi tamamlamış bulunuyoruz. İçerisinde halı-kilim atölyesinden tutun, market reyon atölyesine, otel odası düzenleme atölyesinden berber atölyesine kadar birçok imkân yer alıyor. Şuana kadar Şubat ayında başlattığımız ‘Engelliysen Bize Kaydol’ çağrımıza kulak veren 1800 engelli kardeşimizin kaydını gerçekleştirdik. 1800 engelli kardeşimizin 1098 adedini şuana kadar bizzat evinde ziyaret ettik. Engelsiz Yaşam Akademimizin açılışı hayırlı olsun” ifadeleri ile sonlandırdı.

BAŞKAN ZOLAN, “BİRÇOK İMKANI ORTAYA KOYACAK”

Açılış töreninde konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Her birimiz bu riskin altındayız. Kimimiz doğuştan kimimiz sonradan. Engellilerimizin önündeki engelleri kaldırmak için yapılması gereken birçok iş var. Önce gönlümüzdeki ve zihnimizdeki engelleri kaldırarak yola devam etmemiz gerekiyor. Bugün açılışını yapmakta olduğumuz Engelsiz Yaşam Akademisi de iş kursları ile üretebilme noktasında birçok imkânları ortaya koyacaktır. Başta Merkezefendi Belediye Başkanımız olmak üzere emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Akademimizin hayırlara ve insanların mutluluğuna vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

MİLLETVEKİLİ ÖK, “HAYIRLI OLSUN”

AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, “3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebetiyle böyle güzel bir engelliler akademisini Merkezefendimize ve Denizlimize kazandırdığı için Merkezefendi Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu akademideki kurslar neticesinde sizlerin sosyal hayata kazanımınız daha kolay olacak. Merkezimizin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

VALİ KARAHAN, “ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ İÇİN HERŞEYİ YAPMAYA HAZIRIZ”

Denizli Valisi Hasan Karahan ise, “Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, maalesef birçok şeyi unuttuğumuz gibi güneşin engelliler için doğduğunu, yağmurun onlar için yağdığını unutuyoruz ya da hatırlamıyoruz. Denizlimiz bu konuda gerçekten çok şanslı. Biz engelliler için her şeyi yapmaya hazırız, elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Akademimiz hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarından sonra sahneye çıkan protokol üyeleri ‘Engelsiz Yaşam Akademisi’nin açılış kurdelesini kesti. Kurdele kesiminden sonra Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, protokol üyelerine ve vatandaşlara Engelsiz Yaşam Akademisi’ni gezdirdi ve bilgilendirdi.

Açılış töreninde İsmail Tosunoğlu Özel Eğitim Okulu, Umut Çocukları Derneği Müzik Grubu, Oktay Mersin Özel Eğitim Anaokulu, Özel İnsanlar Derneği Korosu ve engelli bireyler çeşitli gösterilerde bulundu. Fotoğraflar
               

             

Merkezefendi Belediyesi - Muhammet SUBAŞIOĞLU | Merkezefendi Belediyesi - Muhammet SUBAŞIOĞLU | Merkezefendi Belediyesi, Denizli Merkezefendi, Offroad, Denizli Offroad, Merkezefendi Offroad, Bisisklet, Havuz, Bursa-Çanakkale, İstanbul Gezisi, Kapalı Pazaryerleri, Merkezefendi Halısaha, Asfalt Projeleri, Toplantı ve Sergi Salonu, Başkarcı Düğün Salonu, Sağlık Merkezi, Tenis Merkezi, Offroad Pisti, Bisiklet Yolları, Merkezefendi Kültür Merkezi, Taziye Evi, Z Kütüphane, Denizli Kütüphane, Merkezefendi Kütüphane, Ornaz Vadisi, Başkarcı Kır Düğün Salonu, Spor ve Sosyal Tesisler, Başkarcı Macera Parkı, Karaçay Sosyal Tesisleri